ALIMENTY

Stowarzyszenie udzielenia darmowych porad prawnych dotyczących m.in. prawa rodzinnego w tym alimentów. Współpracujemy z prawnikami specjalizującymi się w sprawach rodzinnych. Postawą prawną dla alimentów jest Kodeks rodzinny i opiekuńczy. Jest wiele sytuacji w których konsultacja z prawnikiem jest bardzo pomocna. Przedmiotem porady może być np.  ustalenie wysokości alimentów, jakie kroki podjąć w przypadku niewywiązywania się z obowiązku alimentacji, obniżanie wysokości alimentów, składanie wniosków o alimenty oraz fundusz alimentacyjny.

Alimenty to obowiązkowe świadczenie pieniężne na rzecz tych osób z rodziny, które nie są w stanie utrzymać się same. Mogą być przyznane na rzecz dzieci, rodziców, małżonka. Najczęściej spotykaną formą alimentów są świadczenia rodzica względem dziecka. Wysokości alimentów zależą od wielu czynników.

Darmowe porady prawne Wrocław

Stowarzyszenie Prawnicy Pro Bono udziela darmowych porad prawnych we Wrocławiu. Darmowa porada prawna polega na spotkaniu z prawnikiem, adwokatem lub radcą prawnym i omówienia danego zagadnienia. Wszelkie porady są darmowe i bez ukrytych opłat. Darmowe porady prawne są dostępne dla każdego.

Darmowe porady prawne Wrocław – zapraszamy do umówienia się pod numerem telefonu 512-541-577

Stowarzyszenie Prawnicy Pro Bono

e-mail: probonostowarzyszenie@gmail.com